معاون فنی و محصول والکس عنوان کرد / رونمایی از سکو با هدف اعطای اعتبار به کاربران

مسعود باقری معاون فنی و محصول والکس، ضمن شرکت در کارگاه آموزشی رویداد ۹ ژانویه به تشریح سرویس‌های مختلف والکس و استراتژی تیم محصولی والکس پرداخت. باقری درباره هدف اصلی این تیم گفت: «در تیم‌های محصولی والکس، ما یک هدف برای خود تعیین کرده‌ایم؛ هدف این است که یک تجربه کاربری بی‌نظیر را برای کاربران ایجاد کنیم تا بتوانند در بستر معاملاتی والکس بدون دغدغه معامله کنند و به سود برسند. اگر کاربران تجربه کاربری خوبی در والکس داشته باشند ارتباطی که بین آن‌ها شکل می‌گیرد رابطه خوب و طولانی‌مدت خواهد بود. تجربه کاربری خوب، یک بازی دو سر برد است و علاوه بر کاربر، خود صرافی نیز سود خواهد برد.»


سکو به والکس اضافه شد


 او در ادامه خاطرنشان کرد: «مثلاً محصولی به نام سکو اضافه کردیم که یکی از کارکردهای آن، اعطای اعتبار به کاربران برای ایجاد فرصت بیشتر در خریدوفروش است؛ اخیراً کمپین دو هفته‌ای برای این محصول داشتیم که نتایج مثبتی داشت و در روز دوم اعتبار به پایان رسید و مجدداً تمدید شد. اما مشاهده شد بعضی‌از کاربران در سکو موفق نبودند و ضرر کردند که ما برای حل این مشکل به فکر افتادیم تا ابزارهایی به سکو اضافه کنیم و محصول خود را تقویت کنیم؛ برای همین علی‌رغم سوددهی محصول برای مجموعه، آن را متوقف کردیم تا نسخه بهتری را منتشر کنیم.»


استراتژی تیم محصول والکس


 باقری درباره استرتژی‌های تیم محصولی والکس گفت: «یکی دیگر از موضوعات مورد توجه ما در تیم محصول والکس، تمرکز بر پرسونای کاربر است؛ زیرا در صرافی‌های رمز‌ارز با پرسوناهای مختلفی در ارتباط هستیم و کاربران در طیف مختلفی از جامعه، فرهنگ، مهارت، سواد و … قرار دارند. در همین راستا تلاش کردیم تا محصول خود را متناسب با پرسوناهای مختلف طراحی و اجرا کنیم و هر محصولی که داریم متناسب با یک نوع از پرسونای مخاطب است. مثلاً محصول سکو برای کسانی طراحی شد که مهارت بیشتری در بازار داشتند و در عوض محصول معاملات آنی مختص کسانی است که بیشتر تازه‌کار هستند و ریسک کمتری نیاز دارند. یا محصول بات معامله‌گر بیشتر توسط کسانی استفاده می‌شود که زمان کافی برای ترید ندارند و نیاز به کمک بیشتر دارد.»


توجه به هوش مصنوعی


او با اشاره به اینکه مبحث بعدی که مورد توجه ما بوده هوش مصنوعی است، توضیح داد: «در والکس سعی کردیم تا هم‌قدم با تکنولوژی‌های روز دنیا پیش برویم و تصمیم‌گیری افراد را به سمت یک منطقی با استفاده از هوش مصنوعی بردیم که مغز انسان از پردازش آن ناتوان است. هر تیم در والکس، یک متخصص هوش مصنوعی و دیتا دارد؛ مثلاً در بخش بات‌ها از هوش مصنوعی استفاده کردیم که سوددهی بیشتری نسبت به بات‌هایی که توسط انسان ساخته می‌شوند داشته است. یکی دیگر از استراتژی‌های ما در تیم محصول والکس، ایجاد جذابیت در محصول یا گیمیفیکیشن است. در طول این مدت سعی کردیم تا محصول ما خشک و خسته‌کننده نباشد و با استفاده از گیمیفیکیشن جذابیت را در محصول ایجاد کنیم؛ مثلاً محصول سیاره گنج که هنوز درحال‌توسعه است در همین راستا بوده است. یا ایجاد مسابقات مختلف و آموزش کاربران با استفاده از بازی و سرگرمی نیز بخشی از این استراتژی بوده است.»


سلامت بازار، یکی از اهداف اصلی والکس


 مسعود باقری با اشاره به اینکه مورد بعدی در رابطه با سلامت بازار است، عنوان کرد: «منظور از سلامت بازار این است که بخش بازار برای تمام کاربران یک فرصت برابر داشته باشد و کاربران عادی تحت تاثیر فعالیت کاربران حرفه‌ای قرار نگیرند و یک رقابت سالم در بازار شکل بگیرد. مثلاً در بخش اعطای اعتبار قبلاً فقط کاربرانی اعتبار دریافت می‌کردند که حرفه‌ای یا اصطلاحاً VIP بودند اما سعی کردیم که تمامی کاربران از این ویژگی بتوانند استفاده کنند. علاوه‌بر مواردی که گفته شد یک رویکرد روبه آینده نیز در والکس داریم و از این رو در تلاش هستیم تا محصولات جدیدی به والکس اضافه کنیم. با بررسی‌هایی که انجام شد دریافتیم مردم در ایران در بازارهای موازی مانند مسکن یا طلا که سرمایه‌گذاری می‌کنند مشکلات بسیاری دارند. برای همین فکر کردیم تا در بحث توکنایز دارایی محصولاتی بسازیم که تجربه کاربری بهتری در بازارهای سرمایه به مخاطب اعطا کند. در رویداد ۹ ژانویه نیز در مورد بخش‌های مختلف این محصول صحبت شد و همکارانم توضیحات بیشتری دادند.»


رونمایی از محصول جدید والکس


او درباره محصول جدید والکس گفت: «یکی از محصولاتی که حدود یک هفته است رونمایی شده و سعی کردیم تمام استراتژی‌هایمان را روی آن پیاده‌سازی کنیم، معاملات تعهدی است. این محصول در ابعاد مختلف تست شده و به‌گونه‌ای طراحی شده است که کاربران کمترین ریسک را متحمل شوند. در والکس همواره سعی کردیم چند اصل شفافیت، کارمزد منصفانه، کاهش ریسک را در نظر بگیریم و در تمامی محصولات اجرا کنیم مثلاً هشدار لیکویید شدن را به محصول جدید اضافه کردیم تا کاربران متوجه ضرر نشوند»

 در ادامه کارگاه باقری به معرفی تمام محصولات والکس پرداخت و ادامه داد: «یک نگاه کلی اگر به محصولات والکس داشته باشیم، محصولات والکس شامل موارد زیر است:

خرید و فروش آنی که مجدداً نیز مورد بررسی قرار گرفته تا پرسونای بیشتری را شامل شودمعاملات پیشرفته که یک تیم کاربلد روی آن کار می‌کنند بات معامله‌گر که برای پرسوناها و شرایط بازار مختلف طراحی شده است که در آینده امیدوارم باتوجه‌به اطلاعاتی که شما می‌دهید بتوانیم بات پیشنهادی برای هر کاربر داشته باشیم_معاملات اهرمی که اخیراً اضافه شده و زمان طولانی روی این محصول کار کردیم_سکو که در ابتدا در موردش حرف زدیم و قرار است ویژگی‌های بیشتری به آن اضافه شود_ پلن ساخت بازار یا مارکت میکینگ که برای مارکت میکرها کاربرد دارد همچنین اعطای اعتبار به کاربران VIP و گزینه کارمزد صفر که یک پولی از شما اول ماه گرفته شده و دیگر معاملات شما کارمزدی ندارد.»


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *