مدیر اجرایی اکس‌اونیکس در رویداد ۹ ژانویه مطرح کرد / وارد بازار معاملات p2p خواهیم شد+ویدئو

علیرضا باقری، مدیر اجرایی صرافی اکس‌اونیکس در بخش استودیو راه‌کار رویداد ۹ ژانویه، در گفت‌وگو با میثم سلیمانی، سردبیر رسانه‌های راه‌کار درباره چگونگی شکل‌گیری اکس‌اونیکس در خارج از تهران و مسیر توسعه این صرافی صحبت کرد.

در ابتدای این گفت‌وگو، سلیمانی یکی از جذابیت‌های اکس‌اونیکس را فعالیت این صرافی خارج از تهران عنوان کرد و از باقری در خصوص فعالیت‌های این صرافی پرسید.

علیرضا باقری در پاسخ به این پرسش عنوان کرد: «آغاز فعالیت ما در شهرستان نقده بود. ما در آنجا سیستم خود را راه‌اندازی کردیم و وارد مباحث بازاریابی و مارکتینگ شدیم. مزیت بودن در شهرستان برای ما این بود که توانستیم هزینه‌های خود را کنترل کنیم، زیرا هزینه‌ها در شهرستان به‌مراتب کمتر از تهران است. ما توانستیم از نیروی فعال شهرستان نیز بهره ببریم و کار خود را توسعه دهیم.»

او در پاسخ به چگونگی کیفیت زیرساخت اینترنت در شهرستان توضیح داد: «بحث زیرساخت برای ما چالش‌برانگیز بود. سعی کردیم از اپراتورهای متفاوتی اینترنت تهیه کنیم تا پشتیبان داشته باشیم. البته دراین‌بین قسمتی از کارهای ما نیز به شرکت‌های دیگر برون‌سپاری شد.»


 به استارتاپ‌های منطقه خود قوت قلب دادیم


باقری در ادامه این گفت‌وگو به مبحث جذب کاربران توسط ایکس‌اونیکس پرداخت و در این باره توضیح داد: «در آغاز کار، تبلیغات به‌صورت دهان‌به‌دهان صورت می‌گیرد؛ ما نیز سعی کردیم در منطقه خودمان این موضوع را رعایت کنیم و در تعداد کاربران حاضر در منطقه خود به رشد برسیم. در آن زمان ما به‌عنوان یک استارتاپ در منطقه خود رشد خوبی داشتیم و بازخورد خوبی را نیز دریافت کردیم. در ادامه تصمیم گرفتیم سیستم خود را توسعه دهیم و از شهرستان‌های دیگر نیز جذب کاربر داشته باشیم.»

او ادامه داد: «ما تلاش کردیم در حوزه شهر خودمان به استارتاپ‌های دیگر این قوت قلب را بدهیم که کار خود را آغاز کنند. اکنون می‌بینیم که در حوزه شهر ما استارتاپ‌های دیگر نیز وارد عرصه شده‌اند و ما نیز به برخی از آن‌ها مشاوره می‌دهیم. در وجهی دیگر می‌توان به گستردگی اینترنت اشاره کرد. کاربران به دنبال این هستند که بهترین خدمات را با بهترین کیفیت دریافت کنند. بعدازاین که توانستیم اینترنت را در شهر خود داکیومنت کنیم به‌تبع آن توانستیم کاربران شهرهای دیگر را نیز جذب کنیم.»


اکس‌اونیکس وارد معاملات p2p می‌شود


باقری در ادامه در خصوص برنامه‌های اکس‌اونیکس در مسیر توسعه این کسب‌وکار مطرح کرد: «ما چشم‌انداز روشنی را برای این حوزه پیش‌بینی می‌کنیم. برنامه‌ریزی‌های ما در بازه‌های دوساله، پنج‌ساله و ده‌ساله هستند. در حال حاضر صرافی ما، یک صرافی otc است و علاقه‌مند هستیم تا زیرساخت پلتفرم p2p را نیز راه‌اندازی کنیم و به سمت این نوع معامله برویم.»

باقری درباره ارزش فعالیت در بازار p2p با وجود رقبای بزرگ در این حوزه گفت: «قطعاً ورود ما به این بازار برای ما ارزشمند خواهد بود، زیرا با خدماتی که در این حوزه می‌توانیم ارائه دهیم سبد خود را تکمیل می‌کنیم و در نهایت کاربران مختلفی را جذب کنیم.»


 مزیت‌های نسبی ایکس‌اونیکس


علیرضا باقری در ادامه در خصوص مزیت نسبی که ایکس‌اونیکس می‌تواند نسبت به سایر رقبای خود داشته باشد توضیح داد: «اصلی‌ترین گزینه‌ای که ما آن را پیگیری می‌کنیم، بحث هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی در حوزه بلاکچین بیشتر به‌صورت آکادمیک پیش رفته است و خیلی روی پیاده‌سازی آن تمرکز نشده است. ما در تلاش هستیم تا از هوش مصنوعی در مجموعه خود کمک بگیریم و برای مثال در بخش تصمیم‌گیری کاربران و خریدوفروش، با هوش‌مصنوعی به آن‌ها کمک کنیم در واقع قصد داریم هوش مصنوعی را به‌عنوان یک دستیار به کاربران خود ارائه دهیم.»


 رقابت با رقبا از طریق ارائه خدمات ارزان و باکیفیت


مدیر اجرایی صرافی اکس‌اونیکس همچنین در خصوص اقدامات متفاوت این صرافی در قبال رقبای بزرگ حاضر در فضای معاملات p2p توضیح داد: «کاربر همیشه به دنبال بهترین خدمات با بهترین قیمت است. اگر ما بتوانیم بهترین خدمات را با قیمتی به‌صرفه به کاربران ارائه دهیم قطعاً موفق خواهیم بود. قطعاً با فناوری و زیرساختی که تهیه کرده‌ایم، قادر خواهیم بود تا خدمات قابل‌رقابتی نیز در بازار به کاربران ارائه دهیم. از لحاظ زیرساختی و دیتاسنترها می‌توانم بگویم یکی از بهترین‌ها هستیم و در آینده می‌توانیم رقابت خوبی با صرافی‌های حال حاضر داشته باشیم.»

باقری در پایان خاطرنشان کرد: «پیشروی ما قدم‌به‌قدم است و برای این موضوع برنامه‌ریزی کرده‌ایم؛ تا به امروز به اهدافمان رسیده‌ایم و به همین خاطر می‌دانیم که می‌توانیم به اهداف آینده خود نیز دست پیدا کنیم.»


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *